• odliczamy do Retro Lato
    Biker Event Day

  • Pierwszy Biker Event Day – ONLINE !!

Czy warto kupić motocykl po 40-tce?

Czy warto kupić motocykl po 40-tce? Jakie są powody?

Portal facetpo40.pl opublikował materiał na temat motocykla.. Chyba zapomnieli o jednym ważnym powodzie.

Opisywanie przez nas szczegółowo dlaczego warto kupić motocykl zawsze ( również po 40-tce) nie ma sensu – materiał byłby tak długi, że nikt bo go nigdy nie przeczytał. Ale przeglądając sieć zauważyliśmy co piszą na ten temat „inni”  – w tym przypadku portal facetpo40.pl. Oto dlaczego uważają, że warto zacząć jeździć na motocyklu kiedy w metryce pierwszą cyfrą robi się „4”.

„Powód pierwszy – bo facet po 40. motocykl mieć może…

Masz już wszystko; dom, praca, dzieci, samochód… A nawet dwa; ten mniejszy dla żony. Brakuje ci tylko jednej rzeczy – poczucia niczym nieskrępowanej wolności. Wolności nie można kupić – można kupić dwa kółka. Kiedy byłeś młody, do szczęścia wystarczał rower. Teraz musisz mieć motor. Koniec i kropka. Jak kowboj bez konia, kierowca zawodowy bez tira, pilot bez samolotu, tak ty bez motocykla… po prostu już nie dasz rady. Tylko w przeciwieństwie do nich wszystkich nie chcesz mieć nowego, lepszego narzędzia pracy. Potrzebujesz odskoczni. Czegoś co da ci kilka rodzajów przyjemności i ową wolność, o której wspomniałem. Te przyjemności – to fakt posiadania czegoś drogiego i w sumie zupełnie bezużytecznego w sensie funkcjonalnym, czegoś fajnego, przy czym można podłubać (jak ktoś lubi), albo czym można pojeździć (co lubi prawie każdy). Przy czym jazdy motocyklem nie da się w niczym porównać z jazdą nawet najlepszym samochodem. Bez klimy, bez pasów, bez zagłówka i bez wspomagania kierownicy – to się nazywa prawdziwa jazda! Po angielsku – free ride. Więc zostań rajdersem. Bo nareszcie możesz…

Po drugie – bo mężczyzna po 40. tego chce…

Motocykl – to nie tylko pojazd. To cała subkultura, od strojów poczynając, a na stylu życia kończąc. Niezwykle twarzowe skórzane spodnie i kurtki, stylowe kaski i obowiązkowe przeciwsłoneczne Ray Ban’y, specjalne buty i rękawice. Normalnie w życiu byś się tak nie ubrał – na co dzień garnitur, krawat, koszula ze sztywnym kołnierzykiem. Ale to jest wolność, twój nowy styl na czas wolny, którego – czego życzę serdecznie – masz tyle, że możesz sobie pozwolić nie tylko na posiadanie motocykla, ale również na korzystanie z niego w ciepłe wiosenno-letnio-jesienne dni. I noce – jeśli ci przyjdzie na to ochota. A przyjdzie. Poza tym – chcesz mieć wreszcie coś z życia, bo tyrałeś kilkanaście ostatnich lat właśnie po to. A dzięki swojemu nowemu pojazdowi znajdziesz siły i ochotę, żeby jeszcze od czasu do czasu rzucić się w wir pracy. Dopóki droga cię nie wezwie. Bo wtedy rzucisz wszystko i pojedziesz. Choćby nad jezioro, albo do lasu. Dłuższe wyprawy? W wakacje.

Po trzecie – bo motocykle… są

Zapytano kiedyś Georga Mallory’ego, alpinistę, dlaczego z uporem godnym lepszej sprawy planuje zdobyć Mount Everest, ryzykując zdrowie, a może nawet życie. Mallory po prostu odparł: „Because it is there”. Z motocyklami jest podobnie. Motocykle są, dlatego na pytanie czy warto kupić motocykl, odpowiedź brzmi: warto mieć choćby jeden z nich. To doskonałe zabawki dla dużych chłopców, wspaniałe maszyny dla prawdziwych facetów, rewelacyjne narzędzie do imponowania kobietom i w ogóle… Wybór ogromny, zastosowań też sporo, więc dlaczego by nie skorzystać? Na pewno znajdziesz jakiś pojazd dla siebie. Choć bardziej prawdopodobne jest, że to ON znajdzie ciebie. ”

Naszym zdaniem, tak w telegraficznym skrócie,  jeżeli zaczynasz jeździć po 40-tce to w zasadzie oznacza dwie rzeczy – albo zawsze chciałeś jeździć, tylko nie miałeś kasy na maszynę, byłeś zapracowany, zajęty rodziną. Albo szukasz atrybutów młodości co jest związane z kryzysem wieku średniego. Powód nie ważny – jaka by nie była przynęta, motocykle cię wciągną i już z nami zostaniesz :).

org. https://motormania.com.pl/newsy/czy-warto-kupic-motocykl-po-40-tce-jakie-sa-powody/

 

Znajdziesz nas również na Facebboku

Dodaj do zakładek Link.